Preskocit navigáciu

Certifikácia 1.opr


Certifikácia 1.opr
      V súlade s ročným plánom sa vyčlenené sily a prostriedky Oppr, 1.opr ako súčasť deklarovaných jednotiek NSE 11.mprsk a určení PrV štábu ako súčasť štábu NSE zúčastnili v dňoch 4.10 – 22.10.2010 vo VVP Záhorie, v rámci ktorého splnili úlohy prTC 11.mpr s jednotkami deklarovanými do 11.mprsk pod jednotným námetom a na spoločnú tému „Mechanizovaná brigádna skupina OS SR o vojenskom ťažení NATO na podporu mieru“. Cvičenie bolo vyvrcholením celoročného úsilia vyčlenených PrV. Tomu bola podriadená celá činnosť Oppr od začiatku výcvikového roka – cez naplánovanie výcviku v rátane ľudských zdrojov jeho organizačné materiálne zabezpečenie až po realizáciu všetkých fáz výcviku.
Po dôkladnej príprave v posádke Martin začalo cvičenie presunom do VVP Záhorie, ktorý bol zvládnutý bez problémov ako po organizačnej stránke, tak i po stránke samotnej realizácie.
Veliteľ SLPS plk. Ing. Peter BANÁŠ jednoznačne konštatoval, že príslušníci Oppr splnili všetky úlohy pred nich postavené na výbornú. Za to im všetkým patrí naše poďakovanie. Ale nesmieme zabudnúť ani na ostatných príslušníkov Oppr, ktorý v posádke Martin okrem plnenia iných úloh podporovali cvičiace jednotky a tým tiež prispeli svojou mierou na splnenie úloh.


Autor: npor. Hošták - Dátum: 05.11.2010
Čítanosť: 14900
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share